Transfer from Koh Tao to Bangkok


Transfer Speed boat Lomprayah from Koh Tao – Koh Nang Yuan – Chumpom to Bangkok – 17/5/2014

http://www.lomprayah.com/E/route.htm

Jak zawsze wszystko co dobre szybko się kończy. Po tygodniu spędzonym na Koh Tao gdzie zrobiliśmy w międzyczasie kurs nurkowania trzeba było opuścić wyspę. Podczas transferu Lomprayah z Koh Tao przez  Koh Nang Yuan do Bangkoku. Na morzu dopadła nas gwałtowna burza, zrobiło się ciemno, wiał bardzo silny zimny wiatr a w Chumpom, w porcie na molo zmoczył nas deszcz. Zziębnięci i przemoczeni dotarliśmy do wiaty, gdzie dostaliśmy kolejne naklejki ma drugą część trasy, tym razem na  transfer autobusem. Im bliżej Bangkoku tym gorzej było z pogodą.

Wypłynęliśmy z Koh Tao o godz. 14 a o godz. 1 w nocy byliśmy na Khao San Road w Bangkoku. Najpierw płynęliśmy do Chumpom szybką łodzią z Lomprayah a potem w  Chumpom przesiadka do klimatyzowanego piętrowego autokaru.

W Bangkoku zatrzymaliśmy się w  hotelu, który jest 5 minut drogi na piechotę od Khao San Road w Rambuttri Village Inn & Plaza 95 Soi Ram Buttri, Chakkra Phong Road, Phra Nakorn, Bangkok http://www.khaosan-hotels.com/  Po wyjściu z autokaru  ” pomocni” taksówkarze od razu chcieli wziąć nasze bagaże i zawieść nas do hotelu za 400 THB ( 200 THB/os), powiedzieliśmy im, że owszem możemy się z nimi zabrać ale za 100 THB, po chwili targowana zawieźli nas do hotelu za 100 THB ( 2 osoby). W Bangkoku ten sam dystans możesz przejechać za 50 THB za 100 THB lub za 400 THB. Zależy to od Ciebie i znajomości topografii miasta, umiejętności negocjacji oraz znajomości aktualnego kursu za 1km.

Przykładowy kurs z tego hotelu taksówką z włączonym taksometrem to koszt  220 THB + 70 THB opłata za autostradę. Zamówiliśmy taksówkę z hotelu, okazało się że hotel za pośrednictwo w załatwieniu taksówki na lotnisko pobiera opłatę w wysokości 450 THB i ich pomoc polega na tym, że wyprowadzają Cię na zewnątrz hotelu i tam wsiadasz do zwykłego taxi, które jest przez nich zamówione pod hotel. Koleś, który odprowadzał nas  do taksi, zgarnął z tej puli 50 THB, a potem w taksi kierowca próbował nas naciągnąć na kolejne 150 THB, że niby hotel nie zapłacił mu za jazdę po autostradzie. Po dłuższej awanturze w końcu zawiózł nas autostradą na to lotnisko. Z taksówkarzami trzeba się targować i cenę za cały kurs ze wszystkimi opłatami ustalić z góry przed kursem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To są magiczne naklejki, kupując bilet na transfer w biurze podróży dostajesz voucher, który przed wypłynięciem zostaje wymieniony w porcie na takie oto naklejki. Jedna naklejka idzie na bagaż a druga na koszulkę. Proponuję zrobić sobie zdjęcie siebie z taką naklejką, jak ją zgubisz to jest mniej tłumaczenia w kolejnym punkcie przesiadkowym itd.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejka turystów oczekujących na transfer motorówkami. katamaranem w różne kierunki Tajlandii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA koh nang yuan (4) koh nang yuan (10) koh nang yuan (11) koh nang yuan (14) koh nang yuan (18) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

route2

Thailand Koh Nang Yuan by Jarosław Kultys – 17/5/2014, camera Olympus O-MD EM5/12-50

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s